2021 BOYS CROSS COUNTRY ALL-STARS
BAY STATE CONFERENCE
Alex Petersen, Greg Auditore, Argi Protopapadakis, Zach Solomon, Andrew Cherkaksy (Brookline); Sam Burgess, Shand Seiffert (Framingham); Alec Carew, Donavan Murray (Milton); Ben Feldman (Natick); Kyler McNatt (Needham); Tyler Tubman, Jack Mantell, Alex Hrycyszyn (Newton North); Andrew Lynch, Wes Serreze (Wellesley); David Manfredi (Weymouth)
MVP: Sam Burgess
BOSTON CITY LEAGUE
Max Barcan, Sam Gordon, Derrick Samuels (Boston)
CAPE AND ISLANDS
ATLANTIC: Jaxson Merrill, Jeremy Bullock (Barnstable); Tanner Agurkis, Nick Terranova (Dennis-Yarmouth); Henry Gartner (Falmouth); Zach Utz, Jonathan Norton, Borja Tolay, Daniel da Silva (Martha’s Vineyard); Ben Calsson, Jeremiah Pranga, Will Crowell (Nauset); Max Sullivan (Sandwich)
MVP: Zach Utz
LIGHTHOUSE: Hunter Kadra, Brandon Gomes (Cape Cod Academy); Tarun Gonneea, Soren Peterson (Falmouth Academy); Gareth Vos, James Machnik (Monomoy); Andrew Duame (Nantucket); Alex Garron (Rising Tide); Will Rayer, Will Gannon (Riverview); Shane Stanghellini, Jonathan Ford, Dylan Moreno (Sturgis East); Jack Gamble (Sturgis West)
MVP: Jack Gamble
CATHOLIC CENTRAL LEAGUE
Colin Hingston, Gianvito Montillo (Archbishop Williams); Donald Bresette, Steven Galatis (Austin Prep); Alex Almeida, Jack Bernier, Noah Gomes D’Sa, Casey Gorhan, Patrick Healey, Anthony Kurtzer, Ryan Nealon (Bishop Feehan); Wyatt Burr, Declan Smith (Bishop Fenwick); Andrew Caldera, John Campbell, Brad Sumner (Bishop Stang); Christian Wetzel (Cardinal Spellman); Kyle Kwiatek (St. Mary’s)
MVP: Kyle Kwiatek
CATHOLIC CONFERENCE
William Locke, Gemsly Cajuste, Chris Larnard (BC High); Christopher Sullivan, John Garvey (Catholic Memorial); Neil Harrington (Malden Catholic); Dan Rivard (St. John’s); Charlie Tuttle, Nathan Lopez, Felix Rogovin, Paul Lovett, Jack Stein (St. John’s Prep); Thomas Skerry, Daniel Jutras (Xaverian)
DUAL COUNTY LEAGUE
Will Liu, Caleb Straayer, Kyle Verner, Drew Richardson (ActonBoxboro); Jonathan Garraway (Bedford); David Rivkin, Dennis Satchek (Boston Latin); Harrison Dow, Wes Kleiman, Colin Cuypers (Concord-Carlisle); Chris Gould (Cambridge); Alon Mileguir, Steve McChesney, Hiro Sakuma, Liam Sakakeeny (Newton South); Paul Bergeron, Jack Graffeo, Anthony Chiapetta, Austin DeSisto, Zachary Austin, Zachary Freyman Zachary (Westford Academy); Brendan Wilder, Lucas Daly (Waltham)
GREATER BOSTON LEAGUE
Sam Buckley, Atticus Kaye, Atticus Borggaard, Calvin Wicks (Somerville); Marcos Ruiz, Nick Wong (Malden); Sam Orcutt, Chris Hart (Medford); Ian Padilla (Chelsea); Eamon McHale (Lynn English); Wesley Mompremier (Everett) MVP: Sam Buckley
HOCKOMOCK LEAGUE
Owen McMorrow, Brendan Thomas, Aidan Dupill, Ryan Sarney, Alexander Pierce (Oliver Ames); Brayden Cali, Andrew Cali, Samuel Denis, Ryan Strawbridge (Taunton); Nathaniel Traut (Sharon); Chris Leonard (Mansfield); Colin Ozturk (Stoughton); Nate Sylven, Max Miller (King Philip); Kyle Downing (Canton); Griffin Gouck (North Attleboro); Lee Casstevens (Attleboro); Clancy Golden (Franklin); James Comisky (Milford)
MVP: Owen McMorrow
MAYFLOWER ATHLETIC CONFERENCE
LARGE SCHOOLS: Lorcan Bergeron, Wyatt Boucher, Griffin Kaplan (TriCounty); Wyatt Lee, Thomas Mondeau (Bristol-Plymouth); Joseph Montal, Michael Holmes (Southeastern)
MVP: Wyatt Lee
SMALL SCHOOLS: Jack Collins, Ryan Cooley, Aidan McDonagh (Norfolk Aggie); Tyler Wright, Jackson Duarte (Cape Cod Regional); Jack Haywood (South Shore); Jacob Patnaude (Old Colony)
MVP: Jack Collins
COMPREHENSIVE SCHOOLS: Eric Ames, Gage Turner, Brendan Gallivan (West Bridgewater); Thomas Condon, Zachary Falcon (Bishop Connolly); Robby Moyes, Jake White (Holbrook/ Avon)
MVP: Thomas Condon, Bishop Connolly
MERRIMACK VALLEY CONFERENCE
Ryan Connolly, Matthew McDevitt, Andrey Sorokin, Luke McGillivray (North Andover); Ryan Leslie (Billerica); Freddy Coleman (Methuen); D.J. Walsh, Matthew Serrano, Colin Kirn (Andover); David Vandi, Jack Courtney, Matt Morneau (Lowell) RUNNER OF THE YEAR: Freddy Coleman, Ryan Connolly
NORTHEASTERN CONFERENCE
ALL-CONFERENCE: Logan Tracia (Peabody); Liam Ouellette (Beverly); Mekonnen Eon, Kevin Rogers (Danvers); Nicholas Poulin (Gloucester); Will Lamb, Isaac Gross, Ryan Thompson (Marblehead)
RUNNER OF THE YEAR:
Logan Tracia
SOUTHEAST CONFERENCE
James Murray, John Wilczewski, Connor Donahue (Bridgewater/ Raynham); Nicholas O’Connell, Mamadu Tchamo, Aaron Corlette, Antonio Tobon, Isaac Miller (Brockton); Elaijah Monteiro, Samuel Shrestha (Dartmouth)
SOUTH SHORE LEAGUE
Nic Uzzo, Colin Dechambeau, Connor Prescott, Matt Sebastyn (East Bridgewater); Ben Ford (Cohasset); Connor Ready, Thomas Corbett, Sam Foster, Nick Abreu, Carson Scannci, Jack Twombly (Norwell); Michael Neitlich, Noah Degrazia, Lekan Sontonwa, Dante D’Alessandro (Middleboro); Luke Holden (Carver); Josiah Osuji (Randolph), Kam Christ (Rockland) MVP: Nic Uzzo, Ben Ford
TRI-VALLEY LEAGUE
LARGE SCHOOLS: Craig Salois, Wyatt Ruff, Ben Scott, Lex Kaye, Jake Lacoche, Cole Deisenroth (Hopkinton); Dylan Hamwey, Dylan O’Brien (Norwood); Josh Jerskey, Marcus Kelly (Westwood); Chris Moriaty (Ashland); Danny Baribeau, Nathan Giordano (Holliston)
MVP: Craig Salois
SMALL: Toby Sagar, Jack Almeda, Cameron Thompson, Owen Comiskey, Owen Fontaine, John Clark (DoverSherborn); Daniel Kurczy (Bellingham); Andrew McConnell, Aiden Masse, Charlie Mills, Brandon Scovil, Micheal Katsikis (Norton); Mark Murphy (Medway)
MVP: Toby Sagar, Daniel Kurczy