HONOURS BOARD
The team each player represents is listed first
BATTING
*Not Out
Jameel Ahamed: Sonning 3s v Yateley 2s - 138*
Wesley Robers: Finchampstead 3s v White Waltham - 115* L Taylor: Wargrave 2s v Bagshot 2s - 111*
D Ormond: Wargrave 2s v Bagshot 2s - 91
I Rose: Finchampstead 4s v Maidenhead & Bray 3s - 91 Hector Williams: Binfield 2s v Henley 3s - 86
A Brinsford: Finchampstead 4s v Maidenhead & Bray 3s - 84 T Surrall: Eversley 2s v Theale & Tilehurst - 82
Peter Dean: Sonning 2s v Aldershot 2s - 82
C Taylor: Finchampstead 4s v Maidenhead & Bray 3s - 81 Ravi Balakrishnan: Emmbrook & Bearwood 2s v The Lee 2s -
74
Jason Soames: Finchampstead v Burnham - 66
Simon Jessup: White Waltham v Finchampstead 3s - 62 Sabya: Wokingham 5s v Newbury 2s - 62
Ed Oliver: Finchampstead 2s v Bagshot - 59
Mark Richards: Sonning v Boyne Hill 2s - 55
Ali Damirchi: White Waltham 2s v Yateley - 54
Nikhil Jathavedan: White Waltham v Finchampstead 3s - 52 Harry Maxfield: Yateley v White Waltham 2s - 52
J Benton: Wargrave 4s v Thatcham Town 3s - 52
George Horsley: Wokingham 2s v Kidmore End - 51
Richard Reed: Finchampstead 3s v White Waltham - 51
Bill Burnett: Eversley 3s v Bradfield 2s - 51
Iwan Parry takes a catch for Emmbrook & Bearwood
BOWLING:
Thomas Alborough: Emmbrook & Bearwood 2s v The Lee 2s -
6-48
Tim Vines: Binfield 3s v Wokingham 4s - 4-15
James Berger-North: Eversley 3s v Bradfield 2s - 4-18 O’Keefe: Wokingham 5s v Newbury 2s - 4-18
Alexander O’Keefe: Wokingham 4s v Binfield 3s - 4-23
Max Uttley: Wokingham v Datchet - 4-25
Rigg: Eversley 2s v Theale & Tilehurst - 4-31
Jason Soames: Finchampstead v Burnham - 4-35
Shahid Imtiaz: Sonning 3s v Yateley 2s - 4-39
Will Wells: Emmbrook & Bearwood v Littlewick Green 2s -
3-6
James Gibbs: Emmbrook & Bearwood v Littlewick Green 2s -
3-9
F Meader: Wargrave 4s v Thatcham Town 3s - 3-9
Richard Cole: Emmbrook & Bearwood v Littlewick Green 2s -
3-11
Chris Peploe: Wokingham v Datchet - 3-17
M Arnold: Finchampstead 4s v Maidenhead & Bray 3s - 3-17 C May: Finchampstead 4s v Maidenhead & Bray 3s - 3-19 J Wallace: Wargrave 2s v Bagshot 2s - 3-20
Dan Anderson: Sonning 2s v Aldershot 2s - 3-21
Gerhard Pienaar: Yateley v White Waltham 2s - 3-27 Harrison Boultwood: Hurst 2s v Theale & Tilehurst 2s - 3-29 Daniel Hubbard: White Waltham 2s v Yateley - 3-31
Will Tucket: Eversley 4s v Bagshot 3s - 3-31
A Hands: Wargrave 2s v Bagshot 2s - 3-35
Ghulam Abbas: Sonning v Boyne Hill 2s - 3-35
Ryan Pogson: Wokingham 2s v Kidmore End - 3-38
Krishal Maru: Eversley 4s v Bagshot 3s - 3-42
Duncan Parr: Sonning 2s v Aldershot 2s - 3-43