Na polovici imamo četiri medalje, a bit će toga još do kraja ovog tjedna

- Damir Mrvec

Stolnoteni­sačice Hana Arapović i Ivana Malobabić osigurale su glavni ždrijeb Europskog prvenstva u Münchenu. Arapović i Malobabić ostvarile su i drugu pobjedu i osvojile prvo mjesto u svojim kvalifikac­ijskim skupinama. Nakon što je u prvom susretu s 3:2 pobijedila Grkinju Paridi, Hana je u ponedjelja­k ponovo nakon pet setova svladala Rumunjku Plaian (250.). Ivana je nakon Bugarke Yovkove uvjerljivo svladala i Turkinju Kulakçeken (266.) s 3:0. Mateja Jeger Majstorovi­ć svladana je od Poljakinje K. Wegrzyn (286.) s 3:0 te je trenutačno druga u skupini s pobjedom i porazom, što znači da će igrati dodatne kvalifikac­ije, no konačni poredak bit će poznat nakon preostalog meča između Poljakinje K. Wegrzyn i Portugalke Santos.

Lopez najbrži hodač

Frane Kojić u drugom meču ostvario je bitnu pobjedu protiv prvog nositelja skupine Rumunja Chirite (184.) svladavši ga s 3:2. U utorak mu preostaje susret s Edinom Gutićem (BiH). Francuzi Emmanuel Lebesson i Jianan Yuan europski su prvaci u mješovitim parovima nakon što su u finalu s 3:1 pobijedili Rumunje Ovidiua Ionescua i Bernadette Szocz. Broncu su osvojili Slovaci Lubomir Pištej i Barbora Balažova te Austrijanc­i Robert Gardos i Sofia Polcanova.

Španjolac Miguel Angel Lopez (2:26:49) uvjerljivo je osvojio zlatnu medalju u hodanju na 35 kilometara na Europskom prvenstvu u Münchenu, dok je u ženskoj konkurenci­ji zlato pripalo Grkinji Antigoni Drisbioti (2:37:36). Nijemac Christophe­r Linke osvojio je srebrnu medalju s dvije minute i 41 sekundu sporijim vremenom od Lopeza, dok je broncu osvojio Talijan Matteo Giupponi (+3:45). Lopez je već bio svjetski prvak na 20 km u Pekingu 2015. i srebrni na ovoj distanci dvije godine ranije u Moskvi, a već je bio europski prvak 2014. u Zürichu. Bio je deseti na Svjetskom prvenstvu u Eugeneu prošli mjesec. Drisbioti je bila dvije minute i 11 sekundi brža od drugoplasi­rane Španjolke Raquel Gonzalez, treća je bila Mađarica Viktoria Madarasz (+2:59). Grčka je atletičark­a bila četvrta na SP-u u SAD-u, a ovo joj je prva medalja na velikim natjecanji­ma.

Imamo još jakih aduta

Do polovice Europskih multi igara hrvatski sportaši osvojili su četiri medalje – dva zlata, srebro i broncu. Trenutačno smo na 11. mjestu među osvajačima medalja, a ta će se brojka sigurno povećati. Naime, do kraja tjedna imamo još nekoliko jakih aduta za odličja. Tu su gimnastiča­ri Tin Srbić, Robert Seligman i Filip Ude, kajakašica Ana Govorčinov­ić, nedavno druga i treća na Svjetskom prvenstvu u Kanadi, kanuistica Vanesa Tot. Tko zna, možda sve iznenadi i Sara Kolak, olimpijska pobjednica iz 2016. u bacanju koplja čije bi finale trebalo biti u subotu navečer. Inače, Hrvatska atletika nikad ni na jednom velikom natjecanju nije osvojila četiri medalje. Rekord su tri s OI u Riju 2016. godine

• (Perković, Kolak, Vlašić).

?? ?? HANA ARAPOVIĆ Mlada hrvatska stolnoteni­sačica dvjema teškim pobjedama izborila je nastup na glavnom turniru na Europskom prvenstvu u Münchenu