Večernji list BiH

Sloboda zadržala pet bodova razlike pred Stupčanico­m

- Marko Knezović

Tri pobjede gostiju, jedan remi i četiri slavlja domaćih momčadi ukupni je učinak federalnih prvoligaša u 23. kolu. Na vrhu se nije dogodilo ništa posebno jer su vodeća Sloboda i druga s ljestvice Stupčanica očekivano upisale nove pobjede. Sloboda je gostovala, ali kod slabašne Mladosti, koja se “nema za što boriti” nakon što je izgubila sve izglede za ostanak. Tuzlacima su takve prilike “dobro sjele” te su u Doboj/Kaknju rano zabili oba pogotka i pobijedili 2:0 (Said Husejnović u 15. te Kenan Delić u 21. minuti). Nakon drugog gola i jedni i drugi su samo čekali kraj utakmice.

Stupčanica još ne odustaje od možebitnog osvajanja prvog mjesta i ulaska u Premijer ligu BiH. Svladala je Budućnost s 3:1. Dva gola zabio je prvi topnik prvenstva Fijad Mehanović (16., 53.), treći je postigao Stefan Božić (34.). Počasni gol zabio je Ismaila Diallo na isteku vremena (90.). Tomislav je “pao” protiv Rudara pred svojim pristašama. Tomislavgr­ađani kao da su odustali od borbe za bodove nakon što su odavno osigurali ostanak, a Rudar je zabio gol za vrijednu pobjedu od 1:0 (Safet Čago, 18.) i odnio tri boda u Kakanj.

Bratstvo je nakon pobjede u Hadžićima slavilo i u Zenici protiv Čelika s 1:0. Pogodak odluke za momčad iz Gračanice postigao je

Edis Smajić (22.). Irman Sejmenović zabio je za vodstvo TOŠK-a u Gornjem Rahiću već u 3. minuti, ali Rahićani su sve okrenuli golovima Ali Mahmuda (45 + 2.) i Edina Mehmedović­a (89.). Goražde i BFK Simm-Bau podijelili su bodove (1:1). Eldin Dučić doveo je domaće u vodstvo (26.), ali prvi strijelac gostiju Predrag Vladić (75.) usmjerio je jedan bod prema Kosovi. Radnik je s 2:0 svladao Jedinstvo u važnoj utakmici za obje momčadi. Salko Nargalić (19.) i Adi Bešić (36.) donijeli su radost Hadžićanim­a. S istih 2:0 Zvijezda je svladala Gradinu (Hero u 4. i Ermin Huseinbaši­ć u 18. minuti) bili su strijelci za momčad iz Gradačca.

Poredak: Sloboda 54, Stupčanica 49, Bratstvo 37, Goražde 36, BFK Simm-Bau i Tomislav 34, Gornji Rahić 33, Čelik 32, Budućnost 31, Gradina 30, Zvijezda 27, Radnik 26, Rudar 25, TOŠK 24, Jedinstvo 23, Mladost 14 bodova.

Strijelci: 15 golova – Fijad Mehanović (Stupčanica), 11 – Predrag Vladić i (BFK Simm-Bau) i Edin Mehmedović (Gornji Rahić), 9 – Haris

• Dilaver (Sloboda) i Anes Mašić (Čelik)...

Odigrano je 23. kolo Prve nogometne lige Federacije BiH. Ako su neki očekivali dramatične promjene, ostali su razočarani

?? ?? SLOBODA je gostovala kod slabašne Mladosti, koja se “nema za što boriti” nakon što je izgubila sve izglede za ostanak