24sata

ZBOGOM, LIGO PRVAKA: OPROŠTAJ UZ ‘DESETKU’

VESZPREM UVJERLJIV U uzvratnoj utakmici osmine finala LP-a rukometaši PPD Zagreba izgubili od Veszprema 29-19

-

Mađarska obrana izgledala je kao kineski zid, Mirko Alilović kao Omeyer iz najboljih dana, a PPD Zagreb kao momčad koja je došla do svog maksimuma. U četvrtfina­le LP-a odlazi Veszprem. Mađari su pred najglasnij­om publikom rukometne Lige prvaka razbili hrvatskog prvaka 29-19 i uvjerljivo prošli dalje. Igrač utakmice i čovjek koji je izluđivao Ivandijine rukometaše bio je Mirko Alilović s fantastičn­ih 17 obrana. Zagreb je krenuo žestoko u obrani, poveo 3-2 i onda jednostavn­o - stao. U samo desetak minuta Veszprem je napravio seriju 10-2 i tu je već bilo jasno da se ‘plinari’ neće dobro provesti u Mađarskoj. Do poluvremen­a Mađari su imali +6 (15-9), a Ivandija je u prvih 20 minuta morao iskoristit­i dva time-outa. U drugom dijelu Zagrebov je stručnjak pokušao sa Skokom na golu te Jotićem u napadu, no ni to nije donijelo nikakav napredak. Veszpremov­a obrana s fantastičn­im Alilovićem iza leđa bila je klasu iznad Zagreba i Mađari su potpuno zasluženo uvjerljivo slavili. Kod mađarskog prvaka najbolji strijelci Ilić, Marguč i Ugalde s pet, dok su kod Zagreba po tri gola zabili Horvat, Miklavčič i Pavlović. Nakon ispadanja iz Lige prvaka Zagrebu preostaju domaća natjecanja i Final Four SEHA lige u Brestu. A na putu do finala stoji još jedna moćna momčad Vardar. (A. Besedić)