Oslobodjenje

Demirović igrao u pobjedi Augsburga

Ekipa za koju nastupa bh. reprezenta­tivac slavila 1:0 u Bundesligi protiv Borussije iz Mönchengla­dbacha

- Z. Š.

Borussija iz Dortmunda otvorila je nastavak sezone u njemačkoj Bundesligi sa dvije pobjede. U 17. kolu su pogotkom Reyne u trećoj minuti sudijskog produžetka odnijeli sva tri boda iz Mainza.

Domaći su poveli već u 2. minuti preko Jae-sunga, izjednačio je Ryerson, pojačanje koje je stiglo iz Union Berlina, a konačnih 2:1 postavio je Reyna.

Ermedin Demirović bio je u početnom sastavu Augsburga koji je na svom terenu dočekao Borussiju iz Mönchengla­dbacha. Bh. reprezenta­tivac odigrao je svih 90 minuta, a njegova ekipa slavila je 1:0 pogotkom Berishe u 82. minuti.

U prvoj utakmici polufinala engleskogn­ogometnogl­igakupanew­castle je kao gost savladao Southampto­n sa 1:0, a gostujuću pobjedu ostvario je i

Manchester United koji je pobijedio Nottingham Forest 3:0.

Rezultati 17. kola njemačke Bundeslige: Schalke - RB Leipzig 1:6 (Kozuki 56 - Andre Silva 7, 44, Henrichs 15, Werner 45+2, Olmo 83, Poulsen 89), Bayern - Köln 1:1 (Kimmich 90 - Skhiri 4), Hoffenheim - Stuttgart 2:2 (Kramarić 11, 90+4 - Guirassy 45, Endo 77), Hertha - Wolfsburg 0:5 (Svanberg 4, Arnold 31 pen, Wind 34, Baku 72, Marmoush 86), Mainz - Borussia Dortmund 1:2 (Jae-sung 2 - Ryerson 4, Reyna 90+3), Bayer Leverkusen - Bochum 2:0 (Tapsoba 8, Hlozek 53), Freiburg - Eintracht Frankfurt 1:1 (Ginter 47 - Kolo Muani 42), Augsburg - Borussia Mönchengla­dbach 1:0 (Berisha 82), Werder - Union Berlin 1:2 (Pieper 13 - Haberer 18, Behrens 46).

Poredak: Bayern 36, Union Berlin 33, RB Leipzig 32, Eintracht 31, Borussia (D) 31, Freiburg 31, Wolfsburg 29, Bayer 24, Borussia (M) 22, Köln 21, Werder 21, Mainz 20, Hoffenheim 19, Augsburg 18, Stuttgart 16, Bochum 16, Hertha 14, Schalke 9.

Rezultati prvih mečeva polufinala engleskog Liga kupa: Southampto­n - Newcastle 0:1 (Joeliton 73), Nottingham Forest - Manchester United 0:3 (Rashford 6, Weghorst 45, Fernandes 89).

U prvim mečevima polufinala engleskog nogometnog Liga kupa pobjede su ostvarili Newcastle i Manchester United